Літня школа

«Як міста (не)пам'ятають»

Проводиться у м. Рівному з 2017 року

Про школу

Для участі в школі конкурсна комісія відбирає 20 учасників із різних регіонів України. Організатори відшкодовують вартість проїзду та забезпечують проживання і харчування учасників у час проведення літньої школи, безкоштовно надають навчально-методичними матеріалами.

Участь у літній школі можуть брати: студенти університетів, аспіранти, молоді науковці (до 35 років), вчителі історії та інших соціально-гуманітарних дисциплін, працівники музеїв і архівів, представники ЗМІ, органів влади та громадські активісти.

Лекційні заняття та тренінги проводять як представники Центру «Мнемоніка», так і запрошені українські фахівці у сфері студій пам'яті.

Тематика лекцій та тренінгів

Символічні простори міст і політика пам'яті: теоретичні основи аналізу
01
Традиційні та постмодерні форми меморіалізації
02
Проблема (не)присутності Інших / соціальних меншин у символічних просторах міст України
03
Вшанування пам'яті жертв геноцидів і меморіальні простори міст: український та європейський досвід
04
«Прочитання» місць пам'яті (ландшафтів пам'яті)
05
Символічний простір міста в літературно-міфологічному, театральному та кіно- мистецькому вимірах
06
Проблема збереження історико-культурної спадщини міст
07
Символічні простори міст і розвиток музейної справи в Україні
08
Комерціоналізація минулого у розважальних закладах міст
09

Історія шкіл

7–11 серпня 2017 року
I Літня школа «Як міста (не)пам'ятають» була присвячена наступним темам: «Символічний простір міст у теоріях політики пам'яті», «Монументи та меморіальні комплекси в культурі пам'яті міст», «Вшанування пам'яті жертв геноцидів у міських меморіальних ландшафтах», «Музейні практики у символічному просторі міст», «Недомінуючі групи у символічному просторі міст».

6–10 серпня 2018 року
II Літня школа «Як міста (не)пам'ятають» була присвячена наступним темам: «Символічний простір міст у дилемах (не)пам'яті», «Монументи та меморіальні комплекси в культурі пам'яті міст», «Вшанування пам'яті жертв геноцидів у міських меморіальних ландшафтах», «Література та документальне кіно у вимірах колективної пам'яті», «Музеї і тематичні кафе як агенти колективної пам'яті».
5–9 серпня 2019 року
III Літня школа «Як міста (не)пам'ятають» була присвячена наступним темам: «Символічний простір міст у дилемах (не)пам'яті», «Конкуруючі мета-наративи та інклюзивні підходи у формуванні меморіального простору міст», «Вшанування пам'яті жертв геноцидів у міських меморіальних ландшафтах», «Монументи та меморіальні комплекси в культурі пам'яті міст», «Музеї як суб'єкти формування колективної пам'яті».
Лектори
Постійний склад
Максим Гон
Наталія Івчик
Петро Долганов
Ірина Захарчук
Запрошені лектори
Георгій Касьянов (Інститут історії України НАН України); Василь Расевич (Центр міської історії Центрально-Східної Європи); Володимир Склокін (Український католицький університет); Ірина Склокіна (Центр міської історії Центрально-Східної Європи); Віталій Нахманович (Музей історії м. Києва); Алла Петренко-Лисак (КНУ ім. Т. Г. Шевченка); Михайло Тяглий (Український центр вивчення історії Голокосту).