Про нас

Докладна інформація про Центр та його колектив
Громадська організація «Центр студій політики пам'яті та публічної історії «Мнемоніка» – це добровільне, незалежне, самоврядне неприбуткове громадське об'єднання, основною метою діяльності якого є наукові студії меморіальної політики та публічної історії, пошук, розробка і сприяння впровадженню їх оптимальних демократичних моделей у сферу політики пам'яті України. Центр було створено 28 січня 2016 року за участі ініціативної групи рівненських істориків – Максима Гона, Петра Долганова та Наталії Івчик.
Наша місія
Сприяємо формуванню інклюзивної культури пам'яті в Україні

Як сформувати інклюзивну модель?

Шляхи формування інклюзивної колективної пам'яті
Включення до історії та публічних репрезентацій минулого України пам'яті про не домінуючі соціальні групи (етнічні, релігійні, жіноча історія тощо).
Включення до практики прийняття рішень у сфері політики пам'яті представників громадянського суспільства. Організація адвокаційних кампаній, спрямованих на творення інклюзивної моделі політики пам'яті.

Як ми це робимо?

Форми нашої роботи
  • 1
    Меморіалізація
    Ми встановлюємо меморіальні знаки, присвячені історії недомінантних соціальних груп. Також ми формуємо інклюзивний меморіальний простір у містах України.
  • 2
    Сучасні освітні інструменти
    Ми займаємось створенням сучасних освітніх інструментів для шкіл та вишів , які допомагають у вивченні мультикультурної історії України.
  • 3
    Неформальна освіта
    Ми організовуємо і проводимо літні школи, воркшопи, тренінги та освітні семінари з питань політики пам'яті.
  • 4
    Академічні студії
    Організовуємо академічні конференції, круглі столи, готуємо та видаємо наукові статті та монографії.
  • 5
    Комеморація
    Займаємось запровадженням нових комеморативних практик у міських просторах, що відповідають місії та цінностям організації.

Наші цінності

Те, що нас визначає
Свобода
Толерантність
Порозуміння
Відповідальність

Наша команда

Персоналії, що творять Центр
Максим Гон
Директор Центру,
Голова Експертної ради Центру
Доктор політичних наук, завідувач кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету.
Коло наукових інтересів: політика пам'яті, етнополітичні процеси, історія геноцидів.
У 1998 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за темою «Діяльність єврейських політичних партій Західної України в контексті українсько-єврейських взаємин (1918-1929 рр.)».
У 2007 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук за темою «Міжетнічна взаємодія на Західноукраїнських землях у міжвоєнний період».
Брав участь у науково-методичних семінарах за означеною тематикою в США, Ізраїлі, Федеративній Республіці Німеччина, Франції та Республіці Польща.
Катерина Попова
Голова Правління Центру,
членкиня Експертної ради центру
Здобувачка наукового ступеня Phd , аспірантка кафедри теорії та методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету, вчителька ліцею № 19 м. Рівне.

Коло наукових інтересів: полікультурна освіта, державно-церковні відносини, політика пам'яті.

Учасниця навчальних програм, семінарів та тренінгів в Україні.
Наталія Івчик
членкиня Експертної ради Центру
Кандидат історичних наук, доцент кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету.
Коло наукових інтересів: політика пам'яті, етнополітичні процеси, історія геноцидів.
У 2012 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за темою «Польське та єврейське питання у політиці царизму на Правобережній Україні (друга половина 1850-х – початок 1880-х рр.)».
Брала участь у науково-методичних семінарах за означеною тематикою в Ізраїлі, Федеративній Республіці Німеччина та Республіці Польща.
Ірина Захарчук
членкиня Експертної ради центру
Докторка філологічних наук, професорка кафедри української літератури Рівненського державного гуманітарного університету. Авторка монографії «Війна і слово (Мілітарна парадигма літератури соціалістичного реалізму)» (2008) та співавторка колективної монографії «Бабин Яр. Історія і пам'ять» (2016). Літературна редакторка книги Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» (2018). Членкиня міжнародної методлабораторії «Verba Magistri», заснованої Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC in UKRAINE).
Сфера наукових зацікавлень: trauma studies, Holodomor studies, memory studies.
Інна Мартинчук
членкиня Експертної ради центру
Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії Рівненського державного гуманітарного університету.

Коло наукових інтересів: новітня історія країн Європи, національні меншини Центральної та Східної Європи, політика пам’яті, сучасна історична освіта.

У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію «Внутрішньополітичний розвиток Словацької Республіки в контексті євроатлантичної інтеграції (1993-2004 рр.)».

Членкиня Національної спілки краєзнавців України, учасниця навчальних тренінгів та науково-методичних семінарів.
Тетяна Водотика
членкиня Експертної ради центру
Кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України, шеф-редакторка електронного журналу урбаністичних студій "Місто: історія, культура, суспільство", координаторка проєктів ГО "Центр урбаністичних студій".

Авторка нон-фікшн з історії підприємництва другої половині 19 століття (Простір можливостей: України в добу заліза і пари. - К.: Кліо, 2018, Історії успіху. Видатні українські бізнесмени ХІХ ст. Харків, Фоліо, 2019).
коло наукових інтересів - економічна історія, бізнес історія, історія 19 століття.
В'ячеслав Долід
член Наглядової ради Центру
Кандидат історичних наук, Проректор із науково-педагогічної та навчальної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Коло наукових інтересів: історія міжнародних відносин, історія колоніалізму, постколоніальна теорія.

У 2010 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за темою «Трансваальська криза в оцінці британського політикуму та суспільства (1895–1896 рр.)».
Володимир Зиль
член Наглядової ради Центру
Голова Правління ГО «Об'єднання «Центр політичних студій та аналітики», Голова ГО «Центр суспільних дій «СІВІТАС», здобувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України, НАН України.

Коло наукових інтересів: геноцидальні практики, етнічні чистки, масові вбивства, депортації, соціально-демографічна історія періоду Другої світової війни.

Учасник навчальних програм, семінарів та тренінгів в Україні, США, Болгарії, Німеччині.
Дмитро Аладько
член Центру,
експерт із практики перекладу Центру
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри романо-германської філології Рівненського державного гуманітарного університету.
Коло наукових інтересів: загальне та порівняльне мовознавство, лексикологія, семантика, теорія номінації, теорія перекладу.
Член міжнародної професійної асоціації перекладацьких та локалізаційних компаній «The Globalization and Localization Association (GALA)».
Брав участь у лінгвістичних наукових конференціях та семінарах в Україні, Польщі, Угорщині.
У 2011 р. захистив дисертацію з порівняльно-історичного та типологічного мовознавства «Типологія моделей номінації посуду в англійській та українській мовах».
Наталія Мельничук
фінансовий та бухгалтерський супровід
Алла Гнатюк
фінансовий та бухгалтерський супровід
Кандидат економічних наук, доцент, викладач економічних дисциплін РК НУБіП України.
Наукові інтереси: проблеми організації облікової системи підприємницької діяльності, гармонізація принципів бухгалтерського та податкового обліку
У 2013 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за темою «Оцінка та облік необоротних матеріальних активів в аграрному бізнесі».
Учасниця навчальних програм, семінарів та тренінгів в Україні.
Юридична інформація
Відомості про громадську організацію
Повна назва:
Громадська організація «Центр студій політики пам'яті та публічної історії «Мнемоніка»

Скорочена назва:
ГО «ЦСПП «Мнемоніка»

ЄДРПОУ: 40241025

Юридична адреса:
вул. Степана Бандери, 69 а, кв. 69
м. Рівне, Україна
33027

Керівник з правом підпису:
директор Гон Максим Мойсейович

Банківські реквізити:
р/р UA283333680000026006300992988
в РОУ АТ «Ощадбанк»