Загибель дітей у час геноциду та запобігання дітонародженню – промовисті свідчення заперечення права тієї чи іншої групи на її майбутнє існування. Адже цілеспрямоване й масове вбивство малюків та підлітків, перешкоджання народженню дітей є зловіщим засобом запобігання біологічного відтворення тієї чи іншої спільноти, а отже – її подальшого буття як такої.
Це підтверджується статистикою жертв Голокосту.
З-поміж 6 млн. євреїв, яких було знищено в роки Другої світової війни, 1,5 млн. – саме діти.. Імовірно саме ця трагічна статистика – одна з причин, яка спонукала авторів Конвенції ООН «
Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (9 грудня 1948 р.) безпосередньо вказати в ній на дитячу візію злочинів проти людства. Врешті, згідно даних авторитетного наукового осередку «Яд Вашем»,
з майже одного мільйона єврейських дітей, що проживали до початку війни в Польщі, Голокост пережило тільки 5 тис. Діти фактично не можуть дати відсіч убивцям. Відсутність досвіду виживання чи його недостатній рівень, особливості фізіологічного розвитку, світогляд дитини – усе це говорить про те, що діти у час реалізації геноцидів – особлива група.