Анонси

OPEN CALL! Літня школа «Культура і політика пам'яті: від ідеї до зміни»

20-22 серпня 2023 р. у м. Рівне відбудеться перший етап школи «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни». Її результатом буде розробка учасницями та учасниками 10 міні-проєктів.

Школа відбувається в рамках проєкту «Стежками Пам’яті» і є ключовим етапом проєкту. Тематичне спрямування школи – осмислення того, як суспільство пам’ятає жертв та героїв Другої світової війни та російсько-української війни. Це представляє два ракурси пам’ятання: осмислення досвіду пошанування тих, хто давно відійшов у Лету, та тих, хто є сучасниками триваючої війни.

📌 Школа проходитиме в два етапи.

📎 Перший етап (20-22 серпня 2023 р., м. Рівне) передбачає:

  • лекції про політику пам'яті та практики її втілення;
  • тренінги та воркшопи;
  • екскурсію, що репрезентує досвід пам’ятання, амнезії та її подолання в м. Рівному;
  • подачу заявок на реалізацію міні-проєктів у своїх громадах. 10 проєктів отримають фінансування від організаторів/ок літньої школи та менторську підтримку від ГО «Мнемоніка».

📎 Другий етап школи (грудень 2023 р., м. Рівне) передбачає:

  • лекцію;
  • презентацію міні-проєктів;
  • екскурсію місцями, де деякі з них будуть реалізовані.

👁‍🗨 До участі у школі ми чекаємо: вчителів/ок, студентів/ок старших курсів ВНЗ та профтехучилищ, громадських активістів/ок, журналістів/ок, митців/кинь, представників/ць органів місцевого самоврядування, фахівців/чинь, що займаються культурою пам’яті та культурною спадщиною, мешканців/ок територіальних громад Рівненської та Волинської областей. За результатами конкурсної комісії буде відібрано 20 учасників/ць.

👁‍🗨 Від учасниць та учасників ми очікуємо розуміння історичного контексту пам’яті про Другу світову війну на Волині та орієнтування у локальному досвіді громади, яку представляє учасниця чи учасник; орієнтація у темі та проблематиці проєкту «Стежками Пам'яті», чіткої мотивації та повноцінної участі на всіх етапах проєкту.

Заявки приймаються до 25 липня 2023 р. (до 23:00 за київським часом). Про результати відбору зголошені учасни/ці будуть проінформовані до 1 серпня 2023 р.

Заповнити заявку на участь у школі можна за посиланням – https://forms.gle/fsvdw5R4MvpBEBR87

Детальніше про проєкт – https://mnemonika.org.ua/memorypaths