Анонси

24 лютого росія напала на Україну. Всі активності проєкту "Стежками пам'яті", не пов'язані з війною, припинено

24 лютого росія напала на Україну

Всі активності проєкту "Стежками пам'яті", не пов'язані з війною, припинено


Центр політики пам’яті «Мнемоніка» оголошує набір учасниць та учасників на весняну школу «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни», що відбувається в рамках проєкту «Стежками пам’яті».

«Стежками Пам'яті» – це проєкт Центру політики пам'яті «Мнемоніка» та партнерок «Інша Освіта» і «Centropa» покликаний реставрувати пам'ять Другої світової війни на Волині крізь досвід (не)помічених офіційною історією учасників та учасниць подій: військовополонених, євреїв/ок, ромів/ок, волинських чехів/ок, польських громад, острабайтерів/ок, психічнохворих пацієнтів/ок, жінок. Для цього ми працюємо з сучасними публічно-історичними методами: в рамках проєкту ми провели цикл лекцій, записали серію подкастів та створили комікс. Детальніше про проект можна дізнатись тут.

Весняна школа «Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни» є одним із ключових етапів проєкту. Результатом школи буде розробка учасницями та учасниками 10 міні-проєктів. Ми сподіваємось, що проведення школи вплине на автономізацію процесу творення культури та політики пам’яті громадами Волинської та Рівненської областей.

Школа проходитиме 11-13 квітня 2022 р. у м. Рівне. 

Учасниці та учасники школи отримають:
  • міні-грант (в межах 200 євро) на реалізацію власного проєкту з культури пам’яті у відповідному населеному пункті та менторську підтримку на всіх етапах - від формування заявки до звітності;
  • сертифікат по завершенню школи про прослухані курси;
  • комунікацію та нетворкінг з однодумцями з Рівненської та Волинської областей;
  • знання у сфері культури і політики пам’яті та публічної історії;
  • теорію та практику проєктного менеджменту;
  • публічно-історичні матеріали від Центру політики пам’яті «Мнемоніка».

До участі у школі ми чекаємо: вчителів/ок, студентів/ок старших курсів ВНЗ та профтехучилищ, громадських активістів/ок, журналістів/ок, митців/кинь, представників/ць органів місцевого самоврядування, фахівців/чинь, що займаються культурою пам’яті та культурною спадщиною, мешканців/ок територіальних громад Рівненської та Волинської областей. За результатами конкурсної комісії буде відібрано 20 учасників/ць.

Від учасниць та учасників ми очікуємо:
  • розуміння  історичного контексту пам’яті про Другу світову війну на Волині та знання громади, яку представляє учасниця чи учасник;
  • ознайомлення із матеріалами проєкту «Стежками Пам’яті», в рамках якого проводиться школа;
  • чіткої мотивації участі в проєкті;
  • повноцінної участі на всіх етапах проєкту;
  • бути вакцинованими.

Бюджет школи розрахований на 10 проєктів. Учасниці та учасники можуть також мати додаткові джерела фінансування потенційного проєкту. 

Організатор/ки відшкодовують вартість проїзду (автобусом та потягом, не дорожче купейного вагону), забезпечують проживання і харчування учасни/ць у час проведення школи, безкоштовно надають навчально-методичні матеріали.

Заповнити заявку на участь у школі можна за посиланням https://forms.gle/WYji8BpoDeY8ycAY8. Заявки приймаються до 14 березня 2022 р. (до 23:00 за київським часом). Про результати відбору зголошені учасники/ці будуть поінформовані до 28 березня 2022 р. 

З усіх питань щодо проведення школи, умов участі та організаційних нюансів не зазначених тут звертайтесь до наших контактних осіб.

Тетяна Водотика: тел. (098) 356 77 79; e-mail: tvodotyka@gmail.com