Громадська організація «Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка» розпочинає реалізацію проєкту «Стежками пам’яті». Він має за мету актуалізувати пам'ять про різні групи, які стали жертвами націонал-соціалізму, представлення громадськості невідомих / маловідомих прикладів порятунку жертв нацизму (євреї, роми, військовополонені, остарбайтери) та міжнаціонального конфлікту на Волині в роки Другої світової війни (поляки, українці, чехи).
Проєкт передбачає: - проведення серії публічних лекцій у Рівному та Луцьку, запис подкастів учених про долі представників різних національностей, а також остарбайтерів, жінок, військовополонених 1941–1944 рр.; - створення та поширення історичного коміксу про Праведників народів світу, які рятували жертв Голокосту на Волині; - проведення школи «Стежками пам’яті», учасники якої познайомляться з інструментами пам’яті та формами пам'ятання про різні групи жертв націонал-соціалізму; - залучення локальних громад Волині до створення інструментів пам’яті про Другу світову війну; - створення онлайн-платформи, яка знайомитиме з місцями пам’яті, пов’язаними із Другою світовою війною на Волині.
Проєкт спрямований на популяризацію такої моделі колективної пам'яті, яка включає в себе різні соціальні групи, що стали жертвами нацизму. Він спрямований на освітян, громадських активістів та лідерів громадської думки і має за мету поширення принципів та ідей демократії та толерантності.
Проєкт «Стежками пам’яті» реалізується за підтримки фонду «Відповідальність, пам'ять, майбутнє» (EVZ)/The project “Memory Paths” was supported by the EVZ Foundation.