Новини

"Мнемоніка" отримала премію Мюнхенського центру документації націонал-соціалізму 2022

15 листопада у Мюнхені відбулась церемонія нагородження, у якій взяли участь наші дослідниці Наталія Івчик та Тетяна Водотика.

На церемонії нагородження виступила директорка Мюнхенського центру документації націонал-соціалізму Мір'ям Задов, міський управитель міста Мюнхен (представник Лорд-бургомістра) Майкл Дзеба, голова культури міста Мюнхен Антон Бібл та директор Центру дослідження Голокосту при Інституті сучасної історії у місті Мюнхен професор Френк Байор.

"У складних умовах Центр студій політики пам'яті та публічної історії "Мнемоніка" зіграв ключову роль в едукації суспільства у темі нацистських злочинів в Україні та провів низку подій, починаючи з 2016 року, покликаних виховати нюансовану культуру пам'яті вільну від політично-пропагандистської інструментацізації".

Неймовірній церемонії нагороди акомпанував фантастичний Молодіжний симфонічний оркестр України.


Щодворічна премія #nsdoku вручається з 2018 року за високоякісний та соціально ангажований вклад у збереження пам'яті про нацистський терор, що відповідає часу та орієнтований на майбутнє.

Першу нагороду отримала книга "Щоденник Анни Франк. Графічна адаптація" Арі Фольман та Давида Полонського. Щоденник – це записи єврейської дівчинки Анни Франк з12 червня1942 по 1 серпня1944 року в період нацистсько окупації Нідерландів.

У 2020 році Центр нагородив Меморіал пам'яті жертв нацизму Камп де Міль, що у передмісті м. Екс-ан-Прованс на Півдні Франції. Меморіал вже багато років, а офіційно з 2012, опікуються пам'яттю про колишній концтабір (1939-1942), проводять освітні заходи та фізично зберігають будівлю колись плиткової фабрики.

Цього року премію отримали ми, Центр студій політики пам'яті та публічної історії «Мнемоніка». Щиро вітаємо та радіємо за всю нашу команду, експертів, волонтерів, учнів та партнерів Центру!


Фото: "Мнемоніки" та @frau_orla