Спеціальне тематичне число журналу «Місто: історія, культура, суспільство» Голокост і місто: простори вбивства – простори руйнації
Актуальність. Дослідження того впливу, який Голокост справив на простір, в якому відбувався, а саме міський простір, практично не проводилось в українській історіографії. Голокост – це руйнування долі не лише єврейського народу, а й десятків доль міст – Києва, Рівного, Бердичева, Вінниці тощо. Ці втрати – в демографічній, культурній, економічній, ментальній сферах – практично не піддаються точній оцінці. Але це не привід їх не досліджувати. Проект спеціального номера спрямовано на академічне осмислення складних питань історії Голокосту, актуалізації існуючих досліджень, пошуку нових тем та акцентів. Важливо привернути увагу суспільства до проблеми вшанування пам’яті жертв Голокосту в містах України, репрезентувати сучасний стан та перспективи змін у цій площині. Також ініціатива має за мету сприяти подальшій академічній дискусії з питань Голокосту та українсько-єврейських відносин у містах.
Коло проблем
Міський простір – пастка чи сховок?
Реакція міських спільнот на Голокост.
Шрами на тілі міста – місця розстрілів, тюрми, табори примусової праці, гетто.
Спорожнілі (покинуті) простори в місті.
Місця (не)пам’яті.
Місто як простір міжнаціональних відносин у часі Голокосту.
Пропонований спеціальний випуск буде мати міждисциплінарний характер і включатиме статті істориків, політологів, соціологів і етнопсихологів, що займаються урбаністичними студіями і дослідженнями Голокосту. Статті будуть підлягати анонімному рецензуванню українськими та зарубіжними експертами.
Географічні межі досліджень: Центрально-Східна Європа.
Мови спецвипуску – українська та англійська. Дедлайн – 1 травня 2020 року.
Статті надсилати на адресу editorial.mics@gmail.com.