Анонси

Літня школа: «(не)Видима публічність жінок. Історія та сучасність»

Центр політики пам’яті “Мнемоніка” оголошує набір учасни/ць літньої школи «(не)Видима публічність жінок. Історія та сучасність». 

Школа проходитиме 16–20 серпня 2021 р. у м. Рівне (дати проведення літньої школи та її формат можуть змінюватися залежно від епідеміологічної ситуації в Україні та пов’язаних із цим карантинних заходів). 

Для проведення лекційних занять та семінарів-тренінгів будуть запрошені українські експерт/ки у сфері гендерних студій та публічної історії, що працюють у такій тематиці:

  • що таке гендерна історія та гендерні студії? що таке жіноча історія та жіночі студії? 
  • жіночі образи в мистецтві;
  • гендерно чутливе містопланування;
  • видимість жінок у публічному просторі;
  • традиційні гендерні ролі та їх трансформації/деформації в просторі професійної реалізації;
  • “жіночі” та “чоловічі” свята: деконструкція;
  • економічний вимір гендерних (не)рівностей.

У рамках літньої школи заплановані екскурсії об’єктами історико-культурної спадщини, музейними установами та меморіальними комплексами, а також презентації продуктів ГО “Мнемоніка”.

Мова проведення літньої школи – українська.

Участь у літній школі можуть брати: представни/ці ЗМІ, студент/ки університетів, аспірант/ки, молоді вчені, вчитель/ки історії та інших соціально-гуманітарних дисциплін, працівни/ці музеїв та архівів, органів влади та громадських об'єднань. Для участі в школі конкурсною комісією буде відібрано 20 учасни/ць із різних регіонів України. 

Організатор/ки відшкодовують вартість проїзду (автобусом та потягом, не дорожче купейного вагону), забезпечують проживання і харчування учасни/ць у час проведення літньої школи, безкоштовно надають навчально-методичні матеріали.

Заповнити заявку на участь у літній школі можна за посиланням: https://forms.gle/Hn3nmfmfbZA8W7vc8. Заявки приймаються до 29 липня 2021 р. (до 23:00 за київським часом). Про результати відбору зголошені учасни/ці будуть поінформовані до 5 серпня 2021 р. 

З усіх питань щодо проведення школи, умов участі та організаційних нюансів звертайтесь до наших контактних осіб.

Тетяна Водотика: тел. (098) 356 77 79; e-mail: tvodotyka@gmail.com
Максим Гон: тел. (098) 270 28 63; e-mail: gon.maksym@gmail.com

Школа відбувається за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні з коштів Міністерства закордонних справ ФРН.