Анонси

Онлайн лекція Марти Гавришко: "Тіло і влада: сексуальне насильство під час Голокосту"

Запрошуємо на онлайн-лекцію науковиці Марти Гавришко "Тіло і влада: сексуальне насильство в час Голокосту".

Нацистських геноцидальний план передбачав вбивство усіх євреїв, незалежно від статі і віку. Під час його реалізації і єврейські чоловіки, і жінки зазнали голоду, знущань і смерті. Однак саме жінки становили абсолютну більшість тих, хто пережив сексуальне насильство з боку нацистів, їхніх помічників, членів партизанських загонів та «звичайних» чоловіків в часи Голокосту. Воно мало різні форми і включало примусову оголеність, ушкодження геніталій, сексуальні тортури, зґвалтування, сексуальне рабство. Незважаючи на значний прогрес у студіях цього феномену, чимало його аспектів залишаються маловивченими.

Наша десята лекція буде зосереджена на таких питаннях:

  • Чому сексуальне насильство під час Голокосту довго замовчували і заперечували?
  • Які функції сексуального насильства під час Шоа? Чи можна його вважати зброєю геноциду євреїв?
  • Якою була мотивація сексуальних нападників?
  • Чи можна говорити про агентність постраждалих?
  • Якими були наслідки насильства для жінок, їхніх близьких, знайомих і спільнот?

Відповідь на ці та інші питання лекторка шукатиме, фокусуючись на прикладах сексуального насильства під час Голокосту, що відбувалося на території українських земель, зокрема, Волині. 

Марта Гавришко – кандидака історичних наук, наукова співробітниця Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, дослідниця Віденського Інституту студій Голокосту імені Візенталя. 


Лекція відбудеться 29 червня о 17:00 у форматі зум-конференції. Підключитись до конференції: https://us02web.zoom.us/j/84483020208

Щоб отримати нагадування можна реєструватись за посиланням: https://forms.gle/4RkDa5fJNuKsc5PA8

Малюнок Софії Калскі, на якому зображено події у Львівському гетто взимку 1943-го (з архівів USHMM).

Довідково: 

Лекція проводиться в рамках реалізації проєкту «Стежками пам’яті». Проєкт покликаний виховати критичний підхід до подій Другої світової війни на Волині шляхом впровадження інклюзивної моделі колективної пам'яті серед місцевих мешканців, спільноти освітян, громадських активістів та лідерів суспільної думки, котрі проживають на території регіону.

Проєкт “Стежками пам’яті” реалізується ГО “Мнемоніка” в партнерстві з ГО “Інша Освіта” та інститутом “Centropa” за дружньої фінансової підтримки фонду EVZ.