НАБІР УЧАСНИЦЬ ТА УЧАСНИКІВ IV ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ З ПИТАНЬ ПОЛІТИКИ ПАМ’ЯТІ ТА ПУБЛІЧНОЇ ІСТОРІЇ В УКРАЇНІ «ЯК МІСТА (НЕ)ПАМ’ЯТАЮТЬ»
ГО «Центр «Мнемоніка» оголошує набір учасни_ць літньої школи «Як міста (не)пам’ятають». Заявки приймаються до 15 липня2020 р. (до 23:00 за київським часом). Заповнити заявку на участь у літній школі можна за посиланням: https://mnemonika.org.ua/iv-summer_school. Школа проходитиме 03–07 серпня 2020 р. у м. Рівне (дати проведення літньої школи та її формат можуть змінюватися залежно від епідеміологічної ситуації в Україні та пов’язаних із цим карантинних заходів). Для участі в школі конкурсною комісією буде відібрано 20 учасни_ць із різних регіонів України. Про результати відбору Вас буде поінформовано до 25 липня 2020 р. Організатор_ки відшкодовують вартість проїзду (автобусом та не дорожче купейного вагону потягом), забезпечують проживання і харчування учасни_ць у час проведення літньої школи, безкоштовно надають навчально-методичні матеріали. Участь у літній школі можуть брати: студент_ки університетів, аспірант_ки, молоді вчені (до 35 років), вчитель_ки історії та інших соціально-гуманітарних дисциплін, працівни_ці музеїв та архівів, представни_ці ЗМІ, органів влади та громадських об'єднань. Лекції та тренінги будуть присвячені такій тематиці: 1) Символічні простори міст і політика пам’яті: теоретичні основи аналізу. 2) Традиційні та постмодерні форми меморіалізації. 3) Проблема (не)присутності Інших / соціальних меншин у символічних просторах міст України. 4) Вшанування пам’яті жертв геноцидів і меморіальні простори міст: український та європейський досвід. 5) «Прочитання» місць пам’яті (ландшафтів пам’яті). 6) Символічний простір міста в літературно-міфологічному, театральному та кіно-мистецькому вимірах. 7) Проблема збереження історико-культурної спадщини міст. 8) Публічна історія і музейна справа в Україні та країнах ЄС. 9) Комераціоналізація минулого у розважальних закладах міст. У рамках літньої школи заплановані екскурсії об’єктами історико-культурної спадщини, музейними установами та меморіальними комплексами. Для проведення лекційних занять та семінарів-тренінгів будуть запрошені українські експерт_ки у сфері меморіальних студій та публічної історії.
Мова літньої школи – українська.
Довідково: Освітній курс відбувається у межах проекту «Спільна пам’ять» за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні з коштів Міністерства закордонних справ ФРН.
Контактні особи: Петро Долганов: тел. (097) 481 36 81; e-mail: petro.dolhanov@gmail.com Наталія Івчик: e-mail: phd.ivchyk@gmail.com Максим Гон: тел. (098) 270 28 63; e-mail: gon.maksym@gmail.com