imgonline-com-ua-Compressed-eDheKWElhIGFQ

Відбулася презентація україномовного видання книги Джеффрі Бердза “Голокост у Рівному”.

9-го листопада 2017 р. о 16:00 год. у конференц-залі редакції газети «Сім Днів» відбулася презентація книги американського історика Джеффрі Бердза «Голокост у Рівному: масове вбивство в Сосонках, листопад 1941 р.». Це перше україномовне видання книги. Подію приурочено до 76-ї річниці трагедії у Сосонках (вшанування пам’яті її жертв відбувалося 5-го листопада за участі міського голови Рівного та представників єврейської громади міста). Книгу було видано ГО «ЦСПП «Мнемоніка» в межах реалізації проекту «Відповідальність за память» за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні.

DSC_6021 DSC_6060

Книга американського історика стала першою спробою наукового аналізу подій Голокосту у м. Рівне у 1941–1942 рр. Нагадаємо, що за кількістю жертв Голокосту у 1941 р. м. Рівне посідає сумнозвісне 3-тє місце в Україні (поступаючись Бабиному Яру та масовому вбивству у Кам’янці-Подільському). Власне чисельність жертв Голокосту у м. Рівне є дискусійним питанням, про що і зазначає у своїй книзі Дж. Бердз (автор наводить цифру 23 500, однак епітафія меморіалу в Сосонках гласить про дещо меншу кількість жертв – 17 500).

DSC_6031 DSC_6036 DSC_6043

Максим Гон (директор ГО «ЦСПП «Мнемоніка»): «Поява дослідження Д. Бердза українською мовою – важлива подія, адже на сьогодні це єдина книга, яка присвячена подіям, що відбулися в Рівному в 1941 р. З-поміж іншого вона проливає світло на те, як наше місто втратило основну частину своїх мешканців, як перетворилося на українське».

DSC_6023 DSC_6041

Дмитро Аладько (перекладач книги): «Переклад був важким не тільки в технічному, але й в морально-психологічному плані. Дуже непросто підбирати правильні слова, коли мова йде про загибель і катування тисяч людей, дітей і жінок у тому числі».