imgonline-com-ua-compress-by-size8aS4lLZAXSFW

Відбулася презентація проекту “Відповідальність за пам’ять” (м. Рівне, 22 лютого 2017 р.).

DSC_0329-min

22 лютого 2017 р. у конференц-залі готелю “Оптіма” (вул. Словацького, 9) відбулася презентація проекту ГО “ЦСПП “Мнемоніка” “Відповідальність за пам’ять”. Учасників презентації було поінформовано, що проект включає такі заходи, які реалізовуватимуться протягом 2017 р.:

1) Створення документального фільму “Людина з облччям” (фільм присвячено Праведнку народів світу Якову Сухенку). Як зазначив автор сценарію Євгеній Васильєв, не зважаючи на те, що ми, ймовірно, так і не зайдемо фото Якова Сухенка та ніколи не побачимо його обличчя, воно у нього присутнє – це обличчя справжньої людини, яка ціною власного життя намагалася зберегти свою людськість у час масових злочинів проти людяності.

DSC_0333-min

2) Проведення ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції “Національні меншини і колективна пам’ять титульних націй: дилеми (не)забуття”. Конференція відбудеться 30-31 березня 2017 р. у м. Рівне (конференц-зала котелю “Оптіма”, вул. Словацького, 9).

3) Продовження роботи над віртуальною мапою “Полікультурне Рівне”. У цьому році на мапу буде нанесено об’єкти радянської епохи та періоду незалежності. Також планується створити її англомовну версію.

imgonline-com-ua-compress-by-sizeS1sEXs1gVu9O

4) Наприкінці липня – на початку серпня 2017 р. організація планує проведення літньої школи “Як міста пам’ятають” для студентів, вчителів, працівників ЗМІ та органів влади. Школу буде присвячено ключовим проблемам політики пам’яті в Україні.

5) Видання книги Jeffrey Burds. Holocaust in Rovno. The Massacre at Sosenki Forest. November 1941. – New York, 2013. У цій книзі було здійснено чи не єдину спробу наукового осмислення подій Голокосту в Рівному у 1941-1942 рр.

DSC_0359-min

На зустріч завітав радник міністра культури Роман Горегляд. Він поінформував присутніх про те, що у Рівному коштом Міністерства культури будуть здійснювати реставрацію дзвіниці Свято-Воскресенського кафедрального собору, яку було знесено у радянський період.

DSC_0355-min

Завантажит презентацію можна за посланням: Press-conference 22 February